Emsaz

Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu, MART ayında başta Endüstri Mühendisliği öğrencileri olmak üzere diğer mühendislik ve idari bilimler fakülteleri öğrencileri ve çeşitli alanlardan birçok iş çevresini bir araya getirecek olan Endüstri Mühendisliği Ve Sanayi Zirvesi (EMSAZ)’ni düzenlemektedir. Endüstri Mühendisliği öğrencilerine ve ulusal çapta birçok öğrenciye hitap edecek olan programın amacı;
Öğrencilerin akademik açıdan bilgilenmelerini, değişen dünya düzeninde yer bulabilmelerini, iş çevresiyle olan bağlantılarını güçlendirmelerini, sosyal ve kültürel yönden kaynaşmalarını sağlamaktır.

Hedefimiz;

 1. Program boyunca düzenlenecek teknik gezi ve konferanslarla katılımcıların akademik ve pratik açıdan bilgilenmelerini sağlamak.
 2. Katılımcıların Bursa sanayisini tanımalarını sağlamak.
 3. Endüstri kuruluşları ve iş dünyasıyla yakın ilişkiler kurmak.
 4. İş dünyasının, ileride bünyesinde çalışabilecek adayları tanımalarını ve adaylarla ortak projeler yürütmelerini sağlamak.
 5. Endüstri Mühendisliği öğrencileri arasındaki dayanışmayı artırmak.
 6. Katılımcıların gelecekte beraber çalışacakları meslektaşlarını tanımak.

Neden EMSAZ’ da Yer Almalısınız ?

 • Çünkü Bu zirve Uludağ Üniversitesi’nin yanı sıra yerli ve yabancı farklı üniversiteler ile birlikte her sene yaklaşık 700 öğrencinin katılım gösterdiği ulusal bir organizasyondur.
 • Bu organizasyonda en güncel konular işlenip, akademik anlamda öğrencilere yol gösterecek niteliğe sahip oturumlar düzenlenmektedir.
 • Ayrıca bu organizasyon, sektörün ve mesleklerinin en başarılı konuşmacılarına geleneksel olarak her yıl ev sahipliği yapmaktadır.
 • Stantlar ve oturumlar aracılığı ile öğrenciler ile buluşacak ve belki de yeni neslin rol modelleri olacaksınız.
 • Sosyal sorumluluk bilinciyle vereceğiniz destek sayesinde katılımcıların ve organizasyonda çalışan öğrencilerin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak, genç nesillere bu bağlamda başarı ve özgüven hissini aşılayacaksınız .
 • Üniversite-Sanayi işbirliğinde önemli bir yer tutan EMSAZ ’a sponsor olarak, işbirliğinin sanayi tarafında yerinizi almış olacaksınız.
 • Tercihiniz doğrultusunda sizden edineceğimiz tanıtım filmleri konferans aralarında yayınlanacaktır.
 • EMSAZ’ a sponsor olarak; firma tanıtımınızı üniversite öğrencilerine, akademik çevrelere ve diğer firmalara doğrudan ulaştıracaksınız.
 •  %100 öğrenci projesi olan bu organizasyon sizlerle birlikte biraz daha büyüyecek ve gelişecektir.